plenfrderues

Uwłaszczenie nieruchomości | krmp.pl

Uwłaszczenie nieruchomości

W nieodległej przeszłości, dość częstą praktyką, szczególnie na terenach wiejskich, było prowadzenie obrotu nieruchomościami na drodze nieformalnej. Pociągnęło to za sobą daleko idące konsekwencje w postaci znaczącego skomplikowania stosunków własnościowych. Dla rolnika z nieuregulowanym prawem własności do posiadanej nieruchomości, najlepszym wyjściem może okazać się skorzystanie z instytucji uwłaszczenia nieruchomości.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Picie alkoholu pod chmurką | krmp.pl

Picie alkoholu w miejscach publicznych

Spacerując po mieście, szczególnie w okresie wakacyjnym, zdarza się nam niekiedy natknąć na osoby spędzające swój wolny czas na spożywaniu piwa lub innych trunków zawierających alkohol. Wydawać się może, że nieuchronną konsekwencją takiego zachowania, jest niezbyt przyjemna rozmowa z funkcjonariuszami Policji lub Straży Miejskiej, której najczęstszym owocem jest mandat karny w wysokości 100 zł. Jednakże, nie w każdym miejscu miasta spożywanie alkoholu jest zakazane. W dzisiejszym wpisie o obecnym stanie prawnym, a także o tym, co może nas czekać w niedalekiej przyszłości.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Warunkowe przedterminowe zwolnienie z kary | krmp.pl

Warunkowe przedterminowe zwolnienie z kary | krmp.pl

Podejmując decyzję o orzeczeniu kary pozbawienia wolności, sąd wymierza ją w miesiącach i latach. Nie musi to jednak oznaczać, że skazany faktycznie wykona cały orzeczony okres pozbawienia wolności, gdyż w polskim porządku prawnym funkcjonuje instytucja warunkowego przedterminowego zwolnienia z odbycia reszty kary.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Niekonstytucyjna konfiskata rozszerzona | krmp.pl

Konfiskata rozszerzona

Od niedawna w polskim porządku prawnym obowiązuje znowelizowany model tzw. konfiskaty rozszerzonej. Już od początku prac sejmowych, projekt zmian był szeroko komentowany i wzbudzał liczne kontrowersje. W niniejszym artykule przedstawię główne problemy z jakimi związana jest owa regulacja.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Dozór elektroniczny | krmp.pl

Dozór elektroniczny

Orzeczenie przez sąd kary bezwzględnego pozbawienia wolności wcale nie musi oznaczać konieczności spędzenia najbliższego okresu czasu w zakładzie karnym. Zobacz w jaki sposób można uzyskać zezwolenie sądu na odbycie tej kary w systemie dozoru elektronicznego.

Czytaj dalej

Drukuj E-mail

Więcej artykułów…

Odwiedź naszego bloga o rozwodach:

Kraków rozwód

Porady prawne online / analiza umów online.
Napisz do nas, w ciągu 24 h prześlemy wycenę usługi prawnej.
wpisz swoje imię i nazwisko!
Wpisz swój email.
Napisz do nas!
Wybierz pliki

 

Nota prawna:
1) treści zawarte na stronie internetowej, są pod ochroną prawa autorskiego. Cytowanie zawartości każdorazowo wymaga wskazania autora i źródła artykułu (bezpośredni link).
2) zawartość bloga nie stanowi źródła wiadomości o prawie. Treści tam zawarte, nie mają charakteru porady prawnej. Stosowanie się przez osoby trzecie do zaprezentowanych poglądów, następuje na ryzyko i niebezpieczeństwo tej osoby.

 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Czernichów 40, 32-070 Czernichów

Strona korzysta z tzw. cookies. 
Odwiedzający, godzą się na ich użycie,
zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Szczegóły w regulaminie.