KRMP.PL - Kontrakty | Reprezentacja | Mediacja | Porady
Kompleksowa obsługa prawna

Sporządzanie umów

Kancelaria Radcowska Michał Podolec, oferuje usługi polegające na sporządzaniu projektów umów cywilnoprawnych, opiniowaniu wzorów umów oraz udziale w negocjacjach zmierzających do zawarcia kontraktu.

{xtypo_quote} Źródłem znacznej ilości problemów prawnych i sporów sądowych, jest brak pisemnej umowy. Stan ów, często jest wynikiem ufności w doświadczenie i uczciwość drugiej strony. Problemy, mogą wynikać także z zawarcia umowy niedostatecznie chroniącej prawa lub interesy osoby zainteresowanej. {/xtypo_quote}

 

Bardzo często osoba podpisująca umowę, nie do końca zdaje sobie sprawę z zagrożeń wynikających z jej treści.

Niekiedy umowa zawarta przez Strony, okazuje się być nieważna, czy to ze względu na niezachowanie wymaganej przez ustawę formy, czy też brak istotnych klauzul.

Zdecydowanie najmniej komfortowa jest jednak sytuacja, gdy Strony decydują się ustalić treść łączącej ich umowy na tzw. gębę. Ewentualny spór sądowy sprowadza się bowiem wówczas nie tyle do interpretacji umowy, co przede wszystkim ustalenia jej treści. Orzeczenia w takich sprawach bywają zaskakujące, bowiem sąd musi rozstrzygnąć która z prezentowanych przez strony wersji umowy jest prawdziwa. To, że nie zawsze taki wyrok będzie słuszny czy sprawiedliwy nie jest zaś w takiej sytuacji winą sądu - lecz strony, która niedostatecznie zadbała o swój interes godząc się na zawarcie umowy w formie ustnej.

 

{tab Co zyskam zlecając projekt umowy kancelarii?}

{xtypo_list}

  • przede wszystkim - profesjonalny projekt umowy, indywidualnie dopasowany do danej transakcji i kontrahenta,
  • gwarancję, że projekt umowy pozbawiony będzie zapisów nieważnych lub bezskutecznych, 
  • pewność, że wzór umowy pozbawiony będzie tzw. klauzul niedozwolonych,
  • świadomość istnienia ryzyk wiążących się z ukształtowaniem umowy w określony sposób,
  • informację na temat klauzul, które bezwzględnie winny znaleźć się w umowie,
  • opinię na temat poprawek do umowy zgłoszonych przez kontrahenta,
  • weryfikację własnej wizji Klienta co do zawartości projektu umowy lub bezpieczeństwa transakcji,
  • pomoc w wyjaśnieniu poszczególnych zapisów kontraktu lub przepisów regulujących dany typ umowy.

{/xtypo_list}

{xtypo_info} Pamiętajmy, że odpowiednio spisana umowa jest dużym ułatwieniem w przypadku dochodzenia roszczeń związanych z jej niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przez drugą stronę. Żaden kontrakt, nie zagwarantuje jednak uczciwości kontrahenta, czy też jego wypłacalności. O ile brak umowy sporządzonej na piśmie co do zasady nie przekreśla szansy uzyskania korzystnego wyroku, czy też odzyskania pieniądzy - o tyle zazwyczaj znacznie powyższe utrudnia. Koszt powyższych niepowodzeń, bywa zazwyczaj większy, niż koszt usługi polegającej na sporządzeniu należytego projektu umowy. {/xtypo_info}

 

{tab Jakie umowy możemy przygotować?}

 

Podejmujemy się przygotowania autorskiego wzoru każdej umowy, m.in. cywilnoprawnej, pracowniczej, handlowej, spółki, deweloperskiej.

Opracowujemy zarówno projekty umów nazwanych (tj. takich które są uregulowane w przepisach kodeksu cywilnego) jak i nienazwanych (np. umowa franczyzy).

Przykładowe umowy to m.in.: najem, roboty budowlane, sprzedaż, pożyczka, leasing, darowizna, umowa poufności, o dzieło, zlecenia, spółki komandytowej itd.

 

{tab Ile to kosztuje?}

 

Za sporządzenie projektu umowy pobieramy uzgodnione wynagrodzenie ryczałtowe.

Jego wysokość uzależniona jest m.in. od rodzaju i charakteru danej transakcji, wartości kontraktu i skali ryzyk.

Stosowną ofertę przedstawimy po wstępnej analizie danej sprawy na spotkaniu lub za pośrednictwem email.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem wyceny - napisz lub zadzwoń: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 606 89 77 39.

 

{/tabs}

 

W jaki sposób można zlecić przygotowanie wzoru umowy?

 

Zadzwoń do nas (606 89 77 39) lub napisz do nas email opisujący rodzaj i warunki umowy której przygotowanie chciałbyś zlecić Kancelarii.

Wycena usługi jest zawsze darmowa.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tags: porady prawne, opiniowanie umów, wzory umów

Drukuj E-mail

 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | +48 698 88 74 84 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Franciszka Stefczyka 25, 32-070 Czernichów