Kancelaria Kraków - porady prawne, umowy, reprezentacja | krmp.pl
Specjalizujemy się w prawie rodzinnym, cywilnym i karnym.
Radca Prawny Kraków - rozwody, podział majątku, obsługa firm
Kancelaria Prawna w Krakowie. Zapraszamy: Czarnowiejska 8/1.
Porady prawne online. Napisz: kancelaria@krmp.pl

Spadek - ustalenie i podział.

Spadek - ustalenie i podział

Śmierć osoby bliskiej, jest zawsze ciężkim i traumatycznym zdarzeniem. Poza naturalnymi konsekwencjami odejścia ukochanej osoby, w postaci smutku i poczucia straty, nieraz powoduje ona szereg komplikacji prawnych, tak w sferze stosunków rzeczowych, jak i zobowiązaniowych.

Sytuację może komplikować potencjalny spór spadkobierców o spadek, czy też prawa do zachowku.

Zanim jednak dojdzie do rozstrzygania sporu jak spadek podzielić - koniecznym jest w pierwszej kolejności ustalenie samego prawa do spadku. Można to uczynić przed sądem, inicjując sprawę o stwierdzenie nabycia spadku, lub przed notariuszem. Sporządzanie notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia możliwe jest jednak wyłącznie w sytuacjach, gdy do rejenta stawią się wszyscy spadkobiercy, a sprawa ma charakter niesporny.

W uproszczeniu, celem sprawy o stwierdzenie nabycia spadku jest ustalenie kto po kim i w jakim udziale dziedziczy.

Spory o to, co wchodzi do spadku, i jak ów spadek winien zostać podzielony, rozstrzygane są natomiast na dalszym etapie postępowania tj. w ramach sprawy o dział spadku.

Pomagamy uregulować sprawy spadkowe, począwszy od ustalenia praw do spadku, jego działu, a także związanych z kwestią opodatkowania spadkobierców. Zastępujemy Mocodawców w czynnościach przed sądami, organami administracji i urzędami, pozwalając im skupić się na istotniejszych dla Nich sprawach. 

Posiadamy także doświadczenie w sprawach o uregulowanie prawa do grobu.

Doradzamy w sprawach o sporządzenie testamentu, oraz dokonaniu rozporządzeń majątkiem w taki sposób, by uniknąć konieczności zapłaty ewentualnego zachowku.

Tags: dział spadku,, spadek,, stwierdzenie nabycia spadku,

Drukuj E-mail

Kancelaria:

radca prawny
Iwona Lewińska
paralegal
Agnieszka Pantoflińska
paralegal

 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Czernichów 40, 32-070 Czernichów

Strona korzysta z tzw. cookies. 
Odwiedzający, godzą się na ich użycie,
zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Szczegóły w regulaminie.