KRMP.PL - Kontrakty | Reprezentacja | Mediacja | Porady
Kompleksowa obsługa prawna

Spadek - ustalenie i podział.

Spadek - ustalenie i podział

Śmierć osoby bliskiej, jest zawsze ciężkim i traumatycznym zdarzeniem. Poza naturalnymi konsekwencjami odejścia ukochanej osoby, w postaci smutku i poczucia straty, nieraz powoduje ona szereg komplikacji prawnych, tak w sferze stosunków rzeczowych, jak i zobowiązaniowych.

Sytuację może komplikować potencjalny spór spadkobierców o spadek, czy też prawa do zachowku.

Zanim jednak dojdzie do rozstrzygania sporu jak spadek podzielić - koniecznym jest w pierwszej kolejności ustalenie samego prawa do spadku. Można to uczynić przed sądem, inicjując sprawę o stwierdzenie nabycia spadku, lub przed notariuszem. Sporządzanie notarialnego aktu poświadczenia dziedziczenia możliwe jest jednak wyłącznie w sytuacjach, gdy do rejenta stawią się wszyscy spadkobiercy, a sprawa ma charakter niesporny.

W uproszczeniu, celem sprawy o stwierdzenie nabycia spadku jest ustalenie kto po kim i w jakim udziale dziedziczy.

Spory o to, co wchodzi do spadku, i jak ów spadek winien zostać podzielony, rozstrzygane są natomiast na dalszym etapie postępowania tj. w ramach sprawy o dział spadku.

Pomagamy uregulować sprawy spadkowe, począwszy od ustalenia praw do spadku, jego działu, a także związanych z kwestią opodatkowania spadkobierców. Zastępujemy Mocodawców w czynnościach przed sądami, organami administracji i urzędami, pozwalając im skupić się na istotniejszych dla Nich sprawach. 

Posiadamy także doświadczenie w sprawach o uregulowanie prawa do grobu.

Doradzamy w sprawach o sporządzenie testamentu, oraz dokonaniu rozporządzeń majątkiem w taki sposób, by uniknąć konieczności zapłaty ewentualnego zachowku.

Tags: dział spadku,, spadek,, stwierdzenie nabycia spadku,

Drukuj E-mail

 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | +48 698 88 74 84 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Franciszka Stefczyka 25, 32-070 Czernichów