Pro bono

Kancelaria świadczy pomoc prawną w ramach wolontariatu, w środowiskach osób potrzebujących wsparcia i fachowej pomocy, pośród osób podlegających wykluczeniu społecznemu, które same pozostając w niejednokrotnie dramatycznych warunkach nie mogą sobie pozwolić na zasięgnięcie porady prawnej, choćby za symboliczną kwotę.

Świadczona w sposób zorganizowany, we współpracy z instytucjami i fundacjami, pomoc prawna adresowana jest do osób pozostających pod opieką organizacji, których przedmiotem jest pomoc najuboższym, osobom bezdomnym i samotnym matkom.

 

Beneficjentami świadczonej we wskazany sposób działalności są: 

Przytulisko dla Bezdomnych Kobiet im. Brata Alberta prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek,

Fundacja „Po Pierwsze CZŁOWIEK” założona przez Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim,

Dom Samotnej Matki w Krakowie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu.

 

Doświadczenie zdobyte w czasie pracy dedykowanej tym osobom stanowi istotną wartość pozwalającą spojrzeć na wiele zagadnień, z którymi spotykamy się już w pracy codziennej, w sposób pełniejszy i roztropny. Lecz przede wszystkim, zadanie to jest źródłem wielkiej satysfakcji i radości.

 

W odniesieniu do spraw indywidualnych, podejmujemy się prowadzenia spraw pro bono jedynie w wybranych przypadkach, uzasadnionych wyjątkową sytuacją potrzebującego, lub interesującym, precedensowym charakterem sprawy.

Szczegółowy stan faktyczny sprawy, pytanie prawne i uzasadnienie otrzymania takiej formy pomocy można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zastrzegamy, że kontaktujemy się jedynie z wybranymi osobami. 

Drukuj