Wysokość alimentów zależy od usprawiedliwonych potrzeb uprawnionego, możliwości zarobkowych i finansowych zobowiązanego, oraz od tzw. zasady równej stopy życiowej.
Dochodzenie roszczeń od osoby pozornie bezrobotnej jest trudne. Często wymaga skierowania sprawy na drogę postępowania karnego.
Poprzedni
Następny

Zajmujemy się sprawami o alimenty, w tym o ich ustanowienie, podwyższenie, obniżenie czy uchylenie obowiązku alimentacyjnego.

Sprawy o alimenty na małoletnich, choć teoretycznie są sporem o pieniądze - w istocie są jednak czymś bardziej złożonym. Trudność polega nie tylko na skutecznym zapewnieniu środków utrzymania, lecz przede wszystkim uświadomienie skonfliktowanym stronom prostego faktu, że od tego jak ukształtowany zostanie obowiązek alimentacyjny - zależeć będzie tak przyszłość ich dziecka, jak i późniejsze relacje.
Rozwód Kraków
Magdalena Rubiś
adwokat

Alimenty na dziecko

Zajmujemy się doradztwem, sporządzaniem pism oraz pełną reprezentacją w sprawach o alimenty oraz o zapewnienie środków utrzymania rodziny. Reprezentujemy zarówno uprawnionych z tytułu alimentów, jak i osoby zobowiązane do ich zapłaty. Dążymy do ustalenia alimentów w wysokości odpowiedniej ze względu na usprawiedliwione potrzeby uprawnionego, z uwzględnieniem możliwości zarobkowych i finansowych zobowiązanego. W ramach sprawy występujemy także o udzielenie zabezpieczenia poprzez ustanowienie alimentów na czas trwania postępowania.

Alimenty na małżonka

Przedmiotem naszej specjalizacji są także sprawy o alimenty na rzecz małżonka. W zależności od charakteru sprawy i oczekiwań Klienta, pomagamy uzyskać odpowiednie alimenty lub dążymy do oddalenia tego rodzaju roszczenia.

Alimenty na osobę dorosłą

Reprezentujemy w sprawach o alimenty na rzecz osób dorosłych, które nie są w stanie samodzielnie zaspokoić swoich potrzeb.

Egzekucja alimentów

Zajmujemy się zastępstwem procesowym w sprawach o egzekucję alimentów.

Podwyższenie i obniżenie alimentów

Prowadzimy spory o podwyższenie i obniżenie alimentów.

Przestępstwo niealimentacji

Reprezentujemy pokrzywdzonych jak i oskarżonych w sprawach dot. przestępstwa niealimentacji.

radca prawny kraków

Stawki

Porady prawne

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
150 PLN
  • Porada prawna udzielana w siedzibie Kancelarii
  • Standardowe spotkanie trwa ~1 godzinę
  • Płatność kartą lub gotówką

Usługi online

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
od 150 PLN
  • Usługi online - dostępne dla każdego
  • Usługi realizujemy do 4 dni roboczych
  • Płatność przelewem, Przelewy24 lub PayPal

Reprezentacja

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
darmowa wycena
  • Prowadzimy sprawy w całej Polsce
  • Wycenę przedstawimy na pierwszym spotkaniu
  • Płatność kartą, gotówką lub przelewem