Błąd medyczny

Zajmujemy się sprawami o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu doznanych uszczerbków na zdrowiu w związku z popełnieniem błędu medycznego. 

 

{xtypo_quote} Specyfika i trudność tej kategorii spraw, polega na konieczności dysponowania nie tylko wiedzą prawniczą, ale i medyczną. {/xtypo_quote}

Z powyższych względów, Kancelaria stale współpracuje zatem z doświadczonymi lekarzami: internistą, kardiologiem i dermatologiem.

W przypadkach wymagających wiadomości specjalnych z innych dziedzin medycyny, zasięgamy konsultacji u innych cenionych autorytetów. 

 

Likwidacja szkody.

 

W większości przypadków spraw o odszkodowanie za błąd medyczny, istnieje możliwość jego dochodzenia od towarzystwa ubezpieczeniowego. 

Postępowanie to choć nie jest tak sformalizowane jak postępowanie sądowe - jest istotne, zważywszy że umożliwia szybką możliwość uzyskania choć częściowej rekompensaty.

{xtypo_info} Pamiętajmy, że im lepiej i obszerniej uzasadnimy i udowodnimy wysokość szkody i skalę poniesionej krzywdy, tym większe odszkodowanie i zadośćuczynienie zostanie przyznane przez ubezpieczyciela. {/xtypo_info}

Z powyższych względów warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalnej kancelarii zajmującej się reprezentacją w sprawach o błąd medyczny.

 

Odszkodowanie za błąd medyczny.

 

Wypłacona przez ubezpieczyciela kwota, zazwyczaj nie jest w pełni adekwatna do wysokości szkody i krzywdy.

W powyższych przypadkach, pomagamy zatem uzyskać stosowną rekompensatę w postępowaniu sądowym. 

 

{tab Koszty postępowania}

 

Stosujemy elastyczne formy współpracy i rozliczeń, indywidualnie podchodząc do problemów danego poszkodowanego.

Wycenę prowadzenia danej sprawy sporządzamy po jej wstępnej analizie.

Koszt spotkania z radcą prawnym wynosi 150 PLN brutto.

 

Zadzwoń do prawnika!

 

{tab Jakie roszczenia przysługują poszkodowanemu?}

 

W zależności od charakteru, zakresu i skali uszczerbku na zdrowiu, poszkodowanemu służą zarówno roszczenia odszkodowawcze, o zwrot kosztów leczenia, jak i zadośćuczynienie czy renta.

Każde z tych roszczeń wymaga udowodnienia przed sądem szeregu okoliczności, abstrahując od potrzeby wykazania m.in. faktu popełnienia błędu medycznego i związku przyczynowego między powyższym a szkodą/krzywdą.

 

{/tabs}

 

 

Tags: błąd medyczny,, prawo medyczne

Drukuj E-mail

 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | +48 698 88 74 84 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Franciszka Stefczyka 25, 32-070 Czernichów