Specjalizujemy się w windykacji długów z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umów, a także z tytułu czynów niedozwolonych.
Zajmujemy się tzw. antywindykacją tj. obroną dłużnika przed czynnościami windykacyjnymi podejmowanymi przez wierzyciela.
Prowadzimy sprawy oparte o tzw. skargę pauliańską, zmierzające do zaspokojenia długu z majątku przepisanego przez dłużnika na osoby trzecie.
Poprzedni
Następny

Kancelaria oferuje usługi windykacji wierzytelności, jak i pomoc w restrukturyzacji lub unikaniu długów.

Reprezentujemy wierzycieli jak i dłużników, we wszelkich sprawach cywilnych i gospodarczych.

Od wielu lat specjalizujemy się w dochodzeniu roszczeń, jak i pomocy w unikaniu obowiązku zapłaty zadłużenia, zwłaszcza z tytułu tzw. chwilówek.

Doświadczenie to, umożliwia nam zaoferowanie kompleksowej obsługi prawnej w sprawach związanych z windykacją należności.

Etycznie i kompetentnie prowadzona windykacja, to szansa zarówno dla wierzyciela jak i dłużnika. I bynajmniej nie tylko na odzyskanie pieniędzy i unormowanie swej sytuacji finansowej. Definicja etycznej windykacji, to w istocie parafraza słów Ulpiana: "praecepta iuris sunt: honeste vivere, alterum non laedere, suum cuique tribuere - zasady prawa są te: żyć uczciwie, drugiemu nie szkodzić, oddać każdemu co mu się należy". Tylko tyle i aż tyle.
Kancelaria Kraków
Michał Podolec
radca prawny
kancelaria kraków

Zakres usług

Reprezentacja wierzycieli

Zapewniamy kompleksowe usługi windykacji. Staramy się nakłonić dłużnika do dobrowolnej spłaty zadłużenia. Pomagamy zabezpieczyć majątek dłużnika. Zapewniamy profesjonalne zastępstwo procesowe w sprawie o zapłatę. Nadzorujemy właściwy tok postępowania egzekucyjnego. Pomagamy wyegzekwować dług z ukrytego przez dłużnika majątku.

Reprezentacja dłużników

Zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne dla osób kwestionujących istnienie czy wysokość zadłużenia. Pomagamy wynegocjować odroczenie terminu spłaty lub redukcję długu. Doradzamy jak zabezpieczyć swój majątek przed niesłusznymi roszczeniami rzekomych wierzycieli. Staramy się doprowadzić do oddalenia pozwu o zapłatę lub odroczenia w czasie terminu wykonalności orzeczenia. Reprezentujemy dłużników w pozwach wzajemnych i skutecznym potrąceniu wierzytelności. Nadzorujemy właściwy tok egzekucji komorniczej.

Postępowanie egzekucyjne

Reprezentujemy wierzycieli i dłużników w toku postępowania egzekucyjnego.

radca prawny kraków

Stawki

Porady prawne

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
150 PLN
  • Porada prawna udzielana w siedzibie Kancelarii
  • Standardowe spotkanie trwa ~1 godzinę
  • Płatność kartą lub gotówką

Usługi online

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
od 150 PLN
  • Usługi online - dostępne dla każdego
  • Usługi realizujemy do 4 dni roboczych
  • Płatność przelewem, Przelewy24 lub PayPal

Reprezentacja

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
darmowa wycena
  • Prowadzimy sprawy w całej Polsce
  • Wycenę przedstawimy na pierwszym spotkaniu
  • Płatność kartą, gotówką lub przelewem