Alimenty

Zajmujemy się sprawami o alimenty, w tym o ich ustanowienie, podwyższenie, obniżenie czy wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego.


r.pr. Michał Podolec
Sprawy o alimenty na małoletnich, choć teoretycznie są sporem o pieniądze - w istocie są jednak czymś bardziej złożonym. Trudność polega nie tylko na skutecznym zapewnieniu środków utrzymania, lecz przede wszystkim uświadomienie skonfliktowanym stronom prostego faktu, że od tego jak ukształtowany zostanie obowiązek alimentacyjny - zależeć będzie tak przyszłość ich dziecka, jak i późniejsze relacje.
r.pr. Michał Podolec
Radca prawny kraków


Zakres usług:Zajmujemy się doradztwem, sporządzaniem pism oraz pełną reprezentacją w sprawach o alimenty oraz o zapewnienie środków utrzymania rodziny. Reprezentujemy zarówno uprawnionych z tytułu alimentów, jak i osoby zobowiązane do ich zapłaty. Dążymy do ustalenia alimentów w wysokości odpowiedniej ze względu na usprawiedliwione potrzeby uprawnionego, z uwzględnieniem możliwości zarobkowych i finansowych zobowiązanego.

W ramach sprawy występujemy także o udzielenie zabezpieczenia poprzez ustanowienie alimentów na czas trwania postępowania.


Przedmiotem naszej specjalizacji są także sprawy o alimenty na rzecz małżonka.

W zależności od charakteru sprawy i oczekiwań Klienta, pomagamy uzyskać odpowiednie alimenty lub dążymy do oddalenia tego rodzaju roszczenia.  


Prowadzimy sprawy o podwyższenie, obniżenie i uchylenie obowiązku alimentacyjnego. 

Radca prawny kraków


Koszty:


Koszt spotkania z radcą prawnym lub adwokatem wynosi 150 PLN brutto.

Przyjmujemy płatności gotówką, oraz kartami: Visa, Mastercard, Maestro, Americanexpress, Vpay, Apple pay.

Usługi prawne online rozliczamy systemem PayPal, Przelewy24 lub przelewem tradycyjnym.


Przedział cen bywa różny i zależy m.in. od charakteru sprawy, długości jej trwania, ilości rozpraw itd.

Konkretną wycenę usługi przedstawiamy na pierwszym spotkaniu z Klientem. 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | +48 698 88 74 84 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Franciszka Stefczyka 25, 32-070 Czernichów