Zajmujemy się sprawami o mobbing.
Reprezentujemy pracowników i pracodawców w sporach o odszkodowanie i przywrócenie do pracy w związku z rozwiązaniem umowy o pracę.
Prowadzimy sprawy o dyskryminację w miejscu pracy.
Przygotowujemy projekty umów o pracę oraz innych dokumentów niezbędnych dla pracodawcy do zgodnego z prawem zatrudnienia pracowników.
Poprzedni
Następny

Zasadniczym celem prawa pracy, jest uregulowanie zasad nawiązywania, funkcjonowania i rozwiązywania podstawowego w kontekście życia codziennego stosunku prawnego, a to stosunku pracy.

W sprawach tych zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne zarówno na rzecz pracowników jak i pracodawców. W szczególności, udzielamy porady prawne, a także zapewniamy pełną reprezentację przed sądami i organami administracji.

Zważywszy na często przeciwstawne interesy i oczekiwania, relacja między pracownikiem a pracodawcą bywa trudna. Jak słusznie zauważył Jan Paweł II - praca nigdy jednak nie powinna być traktowana jak towar. Bo człowiek, nie może być dla drugiego człowieka towarem. W idealnym świecie, pracownik i pracodawca są wzajemnie uczciwi, nie krzywdzą drugiego i oddają drugiemu co mu się należy. Tak jednak nie jest, co potwierdzają m.in. statystyki o ilości sporów ze stosunku pracy. Niestety, w Polsce wydziały sądów pracy, wciąż należą do tych najbardziej przeciążonych.
Kancelaria Kraków
Michał Podolec
radca prawny
kancelaria kraków

Zakres usług

Umowy

Sporządzamy i opiniujemy projekty wszelkich umów, a w szczególności umów o pracę, kontraktów managerskich, umów zleceń, o dzieło, umów o zachowaniu poufności, o zakazie konkurencji, o odpowiedzialności za powierzone mienie. Zachęcamy do odwiedzin naszego sklepu internetowego z wzorami umów. Możemy też przygotować projekt umowy na indywidualne zamówienie.

Reprezentacja pracowników

Zajmujemy się reprezentacją pracowników w sporach ze stosunku pracy: o przywrócenie do pracy, o odszkodowanie w związku z rozwiązaniem umowy o pracę, o zapłatę wynagrodzenia lub ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, a także w sprawach roszczeń z tytułu mobbingu i dyskryminacji.

Reprezentacja pracodawców

Zastępujemy pracodawców we wszelkich sporach ze stosunku pracy, a w szczególności dotyczących wypadków przy pracy.

Wypowiedzenia

Sporządzamy i doradzamy w przygotowaniu prawidłowych oświadczeń o wypowiedzeniu umów o pracę.

Regulaminy

Sporządzamy projekty wszelkich dokumentów niezbędnych pracodawcy w jego bieżącej działalności, a w szczególności regulaminów pracy czy wynagradzania.

Mobbing

Reprezentujemy Klientów w sprawach o zadośćuczynienie i odszkodowanie z tytułu mobbingu i dyskryminacji, naruszenia dóbr osobistych oraz uszczerbków zdrowotnych wywołanych bezprawnym zachowaniem osób trzecich.

Wypadki przy pracy

Reprezentujemy pracowników w sporach i postępowaniach dotyczących wypadków przy pracy. Pomagamy uzyskać dodatkowe odszkodowanie, w przypadku gdy uzyskane z ZUS świadczenia okażą się nieadekwatne do skali krzywdy i poniesionej szkody.

Reprezentacja pracodawców przy wypadkach

Zapewniamy kompleksowe wsparcie prawne dla pracodawców w czynnościach i postępowaniach dotyczących wypadków przy pracy, m.in. by ustalić stopień przyczynienia się pracownika do zaistniałego zdarzenia.

Zatrudnienie cudzoziemców

Zajmujemy się doradztwem i reprezentacją w sprawach dotyczących zatrudniania obcokrajowców.

radca prawny kraków

Stawki

Porady prawne

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
250 PLN
  • Porada prawna w Kancelarii, przez telefon i online
  • Spotkanie / teleporada trwa ~1 godzinę
  • Płatność kartą lub gotówką; teleporady płatne przez Przelewy24

Usługi online

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
od 200 PLN
  • Usługi online - dostępne dla każdego
  • Większość zleceń wykonujemy do 4 dni roboczych
  • Płatność przelewem, Przelewy24 lub PayPal

Reprezentacja

udzielana w trakcie spotkania z radcą prawnym lub adwokatem
darmowa wycena
  • Prowadzimy sprawy w całej Polsce
  • Wycenę przedstawimy na pierwszym spotkaniu, po wstępnym przeanalizowaniu sprawy
  • Płatność kartą, gotówką lub przelewem