plenfrderues
Sprawy o rozwód
Specjalizujemy się w reprezentacji w sprawach o rozwód, także z orzekaniem o winie
Rozwód bez orzekania o winie
Gdy takie jest oczekiwanie Klienta, pomagamy uzyskać rozwód w sposób polubowny, możliwie ograniczając konieczność wywlekania osobistych spraw małżonków.
Plan rozwodu
W trakcie spotkania z radcą prawnym, ustalamy oczekiwania Klienta i sporządzamy optymalny plan rozwodu.
Władza rodzicielska
Poza kwestią rozwodu, pomagamy w sprawach dotyczących władzy rodzicielskiej i kontaktów z małoletnimi dziećmi.
Prawo rodzinne
Doradzamy we wszelkich sprawach związanych z prawem rodzinnym, a także w sprawach o podział majątku.

Prawo rodzinne

Kancelaria oferuje pomoc osobom fizycznym we wszelkich sprawach z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Reprezentujemy Klientów m.in. w sprawach o rozwód - w tym o rozwód z orzekaniem o winie współmałżonka. W trakcie pierwszej porady prawnej, Klient otrzymuje informacje na temat postępowania rozwodowego, wskazujemy jakie konsekwencje wynikają z ewentualnego orzeczenia winy w rozpadzie pożycia małżonków, doradzamy jakie są możliwości w zakresie uregulowania władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi Stron. W ramach tego postępowania także inicjujemy lub pomagamy bronić się przed roszczeniami alimentacyjnymi. W niektórych przypadkach istnieje także możliwość uzyskania zabezpieczenia roszczeń alimentacyjnych, poprzez uzyskanie alimentów na czas trwania sprawy o rozwód.

Rodziców zainteresowanych wspólnym wykonywaniem władzy rodzicielskiej po rozstaniu, polecamy sporządzenie stosownego planu wychowawczego.

W większości przypadków, nieuniknioną konsekwencją orzeczenia rozwodu, jest upadek stosunków osobistych między byłymi małżonkami. Często długoletnia batalia sądowa o samo wyrzeczenie rozwodu, stanowi jednak dopiero początek prawdziwych problemów.

Po rozwodzie zachodzi bowiem konieczność uregulowania spraw majątkowych: podziału majątku wspólnego, a często ustalenia zasad spłaty wspólnych kredytów.

W ramach oferty świadczonych usług, pomagamy także w czynnościach zmierzających do działu majątku wspólnego małżonków, oraz uzyskania rozdzielności majątkowej z datą wstecz.

Zakres świadczonych przez Kancelarię usług obejmuje także prowadzenie sprawy o alimenty - zarówno w ramach spraw rozwodowych oraz jako postępowania odrębne. W ramach porady prawnej, Klient otrzymuje informacje m.in. co do kręgu osób uprawnionych i zobowiązanych z tytułu alimentów, zasad i warunków ich otrzymania,  warunków zwiększenia lub zmniejszenia ich wysokości, uzyskania alimentów od osób przebywających za granicą, oraz zasadach dochodzenia roszczeń z tego tytułu. Pomagamy sporządzać poszczególne pisma procesowe, jak i reprezentujemy Klientów w całym postępowaniu o alimenty.

Posiadamy także doświadczenie w sprawach o ustalenie ojcostwa oraz o ubezwłasnowolnienie częściowe i całkowite.

Drukuj E-mail

Często zadawane pytania na temat spraw o rozwód:

 

Koszt porady prawnej w sprawie o rozwód wynosi 150 PLN brutto.

 

Przedział cen bywa różny i zależy m.in. od długości trwania sprawy, ilości rozpraw itd.

Koszt reprezentacji w naszej Kancelarii wynosi od 1.500 PLN+

Szczegóły na ten temat dostępne są w artykule: ile kosztuje rozwód?

Konkretną wycenę usługi przedstawiamy na pierwszym spotkaniu z Klientem.

 

Na takie pytanie nie ma niestety konkretnej odpowiedzi. Długość trwania sprawy zależy bowiem od wielu czynników.

Zdarza się uzyskać wyrok rozwodowy w ~3-4 miesiące od daty złożenia pozwu.

Sprawy z orzekaniem o winie trwają zdecydowanie dłużej. W tego rodzaju postępowaniach z reguły zachodzi bowiem konieczność przesłuchiwania świadków.

 

Na to pytanie, możemy udzielić konkretnej odpowiedzi w trakcie pierwszego spotkania.

Czasem bowiem, uzyskanie wyroku o rozwód z orzeczeniem o winie jest relewantne tylko w aspekcie słusznościowym.

Niekiedy jednak, jest to istotne by uzyskać odpowiednie alimenty. 

 

Jeżeli sprawa toczy się, lub winna toczyć się w Polsce - nie ma przeszkód by podjąć się reprezentacji Klienta przebywającego za granicą.

Co do zasady prowadzimy sprawy o rozwód w Krakowie, działamy jednak na obszarze całej Małopolski i na Śląsku.

 

To zależy od potrzeb uprawnionych i możliwości zarobkowych i finansowych zobowiązanego.

Podejmując się prowadzenia sprawy, pomagamy ustalić odpowiednią kwotę alimentów.

Więcej szczegółów na ten temat dostępnych jest w artykule: od czego zależy wysokość alimentów?

 

Przez najprostszą sprawę o rozwód rozumiemy kazus, gdy małżonkowie nie posiadają wspólnych małoletnich dzieci, są zgodni co do woli uzyskania rozwodu bez orzekania o winie, uzgodnili zasady korzystania ze wspólnego mieszkania po rozwodzie (lub nie mieszkają we wspólnym lokalu), i żaden z nich nie występuje o alimenty.

W tej sytuacji opłata sądowa wyniesie 600 PLN, ale po orzeczeniu rozwodu sąd zwróci 300 PLN.

Małżonkom, którzy uzgodnili w powyższy sposób warunki rozwodu, proponujemy kompleksową usługę polegającą na sporządzeniu pozwu, odpowiedzi na pozew, przygotowaniu stron do rozprawy i reprezentacji powoda/powódki na rozprawie. Koszt takiej usługi wynosi 1500 PLN brutto.

 

Tak. Gdy małżonkowie wyrażają wolę ugodowego zakończenia sprawy, oferujemy usługi mediacji w sprawach o rozwód. Pomagamy wypracować kompromis nie tylko w sferze stosunków osobistych, ale i majątkowych.

Tego rodzaju postępowanie, nie zastępuje ani nie jest alternatywą dla wyroku rozwodowego. Pozwala jednak wypracować zgodne stanowisko stron, co ułatwia i przyśpiesza uzyskanie rozwodu.

Nie zajmujemy się natomiast terapią małżeńską.

 

To zależy od stopnia skomplikowania sprawy. By rzetelnie napisać pozew lub odpowiedź na pozew, musimy ustalić stan faktyczny sprawy i oczekiwania Klienta. Konkretną stawkę jesteśmy w stanie podać na pierwszym spotkaniu. Koszt takiej porady prawnej wynosi 150 PLN brutto. 

obserwuj na Google+

 

Odwiedź naszego bloga o rozwodach:

Kraków rozwód

Może zainteresuje Cię poniższy temat:

Niezawodowa rodzina zastępcza.

Niezawodowa rodzina zastępcza.

Nie każdy jest zdolny do tego, by móc obdarzyć miłością obce, często nieperfekcyjne dziecko. Na szczęście jednak są tacy ludzie. Alternatywą (a czasem pierwszym krokiem) dla adopcji, jest tzw. niezawodowa rodzina zastępcza. Jej utworzenie, z reguły bywa trudne na etapie samej decyzji. Potem trzeba jedynie dopełnić formalności. To już jednak drobnostka.

Więcej…

 

Drukuj

kancelaria@krmp.pl | +48 606 89 77 39 | 12 357 15 10 | Czarnowiejska 8/1, 31-126 Kraków | oddział: Czernichów 40, 32-070 Czernichów

Strona korzysta z tzw. cookies. 
Odwiedzający, godzą się na ich użycie,
zgodnie z ustawieniami przeglądarki.
Szczegóły w regulaminie.